„W towarzyszeniu i wzajemności
Z innymi, którzy cierpią tak samo…”

Strata dziecka, niezależnie od tego, czy następuje jeszcze w czasie trwania ciąży czy po porodzie, jest prawdopodobnie najtrudniejszym doświadczeniem w życiu rodziców. Poczucie zatracenia porządku świata oraz sensu swojego życia, bezradność, żal i rozpacz to często doświadczane uczucia i emocje, które są niezwykle przejmujące i bolesne, a zarazem naturalne i spontaniczne.

Pytanie o to, jak przeżyć czas żałoby po własnym dziecku, może wzbudzić potrzebę dzielenia się z innymi odczuciami i refleksją nad tym, co wydaje się być najbardziej niezrozumiałym, niesprawiedliwym i bolesnym doświadczeniem.

Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia i kontaktu z osobami, które także doświadczyły straty swojego dziecka i podobnie jak Państwo przeżywają swój ból po jego śmierci, to zapraszamy do naszej grupy.

Grupa wsparcia to spotkania osób, które straciły dziecko i mają potrzebę podzielenia się z innymi doświadczeniem przeżywania żałoby oraz wzajemnym wsparciem emocjonalnym. Nasza grupa ma charakter otwarty, a więc zawsze można do niej dołączyć lub zrezygnować. Prowadzona jest przez psychologów, którzy wspomagają rodziców w identyfikowaniu emocji, uczuć i potrzeb, a także odkrywaniu źródeł wsparcia oraz wewnętrznych sił w przeżywaniu utraty.

Prowadzący:
dr Marta Czarnecka-Iwańczuk
mgr Anna Bukowska